Kredi Online Başvuru Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

HIZLI BAŞVURU FORMU

Kredi Online Başvuru Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir ihtiyacın var ve kredi başvurusu yapacaksınız. Ancak kredi başvurusu nasıl yapılır bilmiyorsunuz. Pekiyi o halde bu yazımız size rehberlik edecektir. Lütfen okumaya devam edin.

Öncelikle kredi başvurusunu hangi ihtiyaca yönelik olarak yaptığınızı tespit edelim. Bir araç almak için mi, ev almak için mi, genel olarak ihtiyaçlarınızı için mi, diğer borçlarınızı kapatmak için mi yoksa ticari işletmeniz için mi kredi aldığınızı tespit ederek yola koyulalım.

Öncelikle hangi krediye başvuruyor olursanız olun, belli ortak kriterleri sağlıyor olmanız gerekir.

·       Geri ödeme yapabilecek bir geliriniz olmalı

·       Bankacılık enstrümanlarını en azından 1 yıldır düzenli olarak kullanıyor olmalısınız (bu koşul düzenli geliri olanlar ve belgeleyebilenler için göz ardı edilebilir.)

·       Bankalara ödenmemiş borcunuz olmamalı

·       Bankalardan daha önce alınmış borçlarınız genel kredi limitinize yakın olmamalı

·       Geçmiş 6 ay içerisinde ödeme aksaması yaşamamış olmalısınız

·       UYAP üzerinde kayıtlı yasal takibiniz olmamalı

·       Mümkünse mal varlığınız olmalı ve kefil temin edebiliyor olmalısınız. (Belli limitlere kadar aranmaz)

Bu koşulları sağlıyorsanız veya bunlara aykırı bir durum söz konusu değilse, şimdi bakalım hangi krediye nasıl başvurulur konusuna.

1 – İhtiyaç Kredisi Başvurusu

İhtiyaç kredisi, tüm krediler içerisinde en çok tercih edilen kredi tipidir. Kullanılan bireysel kredilerin büyük kısmı (adet bazında) ihtiyaç kredisidir. Banka size bu parayı nereye harcayacağınızı sormaz. Herhangi bir rehin veya ipotek işlemi de uygulamaz. Ancak bu kredilerin faizi bir miktar yüksektir ve kullanım limitleri düşüktür.

İhtiyaç kredisine en başta bahsettiğimiz koşullara sahipseniz, sitemizden sorgulama yapıp faiz oranlarını ve koşullarını beğendiğiniz bankanın mobil hattından sms kredi, internet şubesinden web kredi olarak. Veya şubeye giderek direkt müşteri temsilcisi aracılığı ile başvuru yapabilirisiniz. İlk defa kredi kullanacaksanız gelir belgenizi de yanınızda bulundurmanız doğru olacaktır. Serbest meslek mensupları ve esnaflar son aya ait KDV tahakkuku fişi ve son gelir vergisi tahakkuku fişini de yanında bulundurmalıdır.

2 – Taşıt Kredisi Başvurusu

Taşıt kredisi tahsis yukarıdaki kişisel koşullara ek olarak bazı ek koşullar taşımaktadır. 10 yaştan büyük araçlara ikinci el kredisi verilmez ve araçların bedellerinin tamamına kredi kullandırılmaz. Ayrıca araçların ruhsatlarına rehin konulur ve zorunlu trafik sigortasının yanında kasko zorunluluğu vardır.

Başvuru yaparken tüketici kredisinde belirttiğimiz belgelere ek olarak, araç proforma faturası veya ikinci el araçlarda ruhsatın örneğinin yanınızda bulunması gerekecektir.

3 – Konut Kredisi Başvurusu

Çok sık kullanılan kredi tiplerinden birisi de konut kredisidir. Yine yukarıda belirttiğimiz ön koşularla bağlı olmak üzere yine konutun ekspertiz bedelinin belli bir kısmına kredi kullandırılır ve tapuya ipotek konulur. Başvurudan önce alacağınız konuta değer ekspertizi yapılması gereklidir.

4 – Ticari Kredi Başvurusu

İşletmenizin finansman ihtiyaçları için yaptığınız kredi başvurusudur. Gerçek işi şahıs işletmeleri, serbest meslek sahipleri için yukarıdaki belgelere ek olarak vergi levhası örneği, Şirketlerde hakim ortakların kredi değerlemesi yapılması için yine yukarıdaki belgeler ve şirketin son 2 yıla ait mali tabloları istenecektir. Ticari kredilerde tahsis şirketin üzerinden yapılır, ancak hakim ortaklar mesul tutulur. Yani her ne kadar tüzel kişilik için tahsis ediliyor olsa da, olumsuzluk halinde otomatik olarak kefil sayılan hakim ortak ve imza yetkilisi kişi krediden sorumlu olacaktır. Başvuru sadece banka şubesinden ticari müşteri temsilcisi aracılığı ile yapılabilir.

Sonuç olarak, kredi başvurusu yapabilmek için, güvenilir bir banka siciliniz varsa, pek ok kanaldan kolayca başvuru yapabilirsiniz. Diğer hallerde öncelikle sicilinizi düzeltmeniz önerilir. Ayrıca doğru kredi tipine başvurduğunuzdan emin olmalısınız

İletişim

Yeni Haberlerimiz

Konut Kredisi Nedir?

Konut Kredisi Nedir?

Konut kredisi, satın alınacak evin teminat altına alınması koşuluyla bankalar tarafından verilen bir kredi türü.  Kredinin vadesi genellikle sabit faiz oranlarıyla 5 ila 30 yıl arasında değişebiliyor. Konut kredisine başvurmak için satın almak istediğiniz konuta karar verdikten sonra kredi imkanları sunan bankaları araştırmanız gerekir. Sizin için en uygun faiz oranlarını sunan bankaları araştırmanız ve başvurmanız gerekecektir. Kredi başvurunuz onaylandıktan sonra artık devreye gayrimenkul değerlendirme uzmanları giriyor. Uzmanlar, satın almak istediğiniz evin değerini belirledikten sonra, evin değerinin dörtte birini peşinat ödemesi olarak vermeniz gerekir. Yasalar gereği, belirlenen ekspertiz değerinin  %70-75’ine kadar konut kredisi verilebiliyor. Evin kalan %25’lik ücreti içinse peşinatınız olması gerekir. Sözleşmeniz süresince belirlenen faiz oranı ve vade üzerinden aylık olarak ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer belirli bir birikiminiz yok ise ev almak ve geleceğe yatırım yapmak için en ideal yöntemlerden biri olan konut kredisi İstanbul Finans Danışmanlıkta en uygun vade ve faiz seçenekleriyle sizleri bekliyor. 18 Yaşından büyük tüm gençler, orta ve yaşlı tüm yaş kesimleri %100 kredi imkânlarımızdan yararlanabilmektedir.

Ev almaya en doğru kararları verdiren finansal adresiniz Beylikdüzü şubesinde sizleri bekliyor.

Kira ödeme derdine son. Kendi evinizin kirasını ödeyerek daire sahibi olmak isteyenleri 444 3 291 nolu numara ve başvuru kolaylıklarımız sizleri bekliyor.

Konut kredisi, satın alınacak evin teminat altına alınması şartı ile bankalarımız tarafından siz değerli müşterilerimize sunulan kredi seçeneklerinden biridir. Konut kredisine başvurmak için dilediğiniz kredinin vadesini danışmanlık firması olarak değişken faiz olup olmadığını sizler adınıza araştırıyoruz.

Konut kredisi için gerekli olan nakit paralar artık www.istanbulfinansdanismanlik.com adresinde sizleri bekliyor. Satın almak istediğiniz konutu belirleyin nakit paralarınız cebinize gelsin. Konut kredisi imkânı sağlayan bankaları sizin adınıza finansal gücü ile 81 İlde adını duyurmuş markanız yardım etmektedir. Sizin için en uygun faiz oranlarını sunan bankaları siz değerli müşterilerimize sunduğumuzda nakit paralarınız için ihtiyacınız olan tüm destekleri sağlıyoruz.

Kredi Notum Kaç Olmalı?

Kredi Notum Kaç Olmalı?

İstanbul Finans Danışmanlık ile Kredi Notu

Kredi almak isteyenler için en büyük kriter kredi notu. Bankaların özellikle dikkat ettiği KKB puanı, kredi almak olanağınızı belirliyor. Kredi notu, bankalar üzerinden kullanılan kredi kartı, ihtiyaç ve konut kredisi gibi tüm kredi hareketlerinin ortak bir yerde toplanarak analiz edilmesi sonucunda oluşan puanlama sistemidir.

 

Kredi Notu Bilinmesi Gereken 5 Madde:

 

. Kredi notu, ülkemizde 9 bankanın ortaklığı ile kurulan Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından oluşturulur,

. KKB'nin hizmet platformu olan Findeks tarafından son kullanıcıya satış yapılır,

.Ülkemizde faaliyet gösteren tüm bankalar KKB'ye kullanıcı verilerini gönderir,

.Verilerin değerlendirmesine göre 1 ila 1900 puan arasında kredi notu oluşur,

. 5 yıl aktif kredi/kredi kartı ve KMH çalışması olmayan kişilerin kredi notu sıfır (0) olur ya da oluşmaz.

 

Kredi ya da kredi kartı vermek için bankanın belirlediği alt sınır bankadan bankaya göre değişmektedir. Genel olarak kredi puanınız kaç olmalı;

0-699 En riskli

700-1099 Orta riskli

1100-1499 Az riskli

1500-1699 İyi

1700-1900 Çok İyi

Kredi Nedir?

Kredi Nedir?

Kredi günümüz insanların çeşitli sorunları sebebinden bankalarımızın bizlere çıkarmış olduğu bir sistemdir. Diyelim ki ev, araba, hobi, eğitim gibi durumlar için belirli bir miktarda nakit ihtiyacınız olacaktır. Kredi ile kolayca isteklerinize ulaşabilirsiniz. Her ay düzenli bir şekilde ödeme yapmanız karşılığında bankalar sizlere toplu bir miktarda nakit vermektedir. Tabi öncelikle aylık gelir durumunuzun hesaplanması gerekmektedir. Birçok kredi seçeneği mevcuttur. Örnek olarak ihtiyaç kredisi, ticari kredi, bireysel kredi vb. Kredi almak için en az 6 ay boyunca düzenli bir şekilde çalıştığınız bir yer olmalı. Bankalar aylık kazancınızı ve ihtiyaçlarınızı da hesaplayarak sizlere kredi seçenekleri çıkarır. Kredi almanız karşılığında düzenli olarak bankaya ödeme yapmanız gerekmektedir. Ödeme gecikir ise ilk ay sorun olmaz 2. Ay bankamız sizlere hatırlatma yapmaktadır. 3. Ay ödeme gecikir ise bankalar sizleri takibe alır 5. Ve 6. Ay ödeme yapmamaya devam etme karşılığında ise bankalarımız size dava açmaktadırlar.  Tabi ödeme ilk aylarda gecikir ise bankalarımız durumunuza göre yeniden bütçe hesaplaması yapmaktadır. Böylelikle ödemeleriniz kolaylaşır.

Haberler Sayfamızı İnceleyin