İhtiyaç Kredisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

HIZLI BAŞVURU FORMU

İhtiyaç Kredisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Tüketici kredisi veya bireysel kredi olarak da adlandırılan ihtiyaç kredisi, hem bankaların çok sayıda düşük faiz oranlı kampanya yapması hem de ihtiyaçlara en hızlı cevap veren kredi olması nedeniyle çok kullanılıyor.
Acil nakit ihtiyacı olanlar, düğün yapacaklar, tatile gidecekler, eğitim için paraya ihtiyacı olanlar, sağlık harcamaları için maddi destek arayanlar kısacası herkes çeşitli ihtiyaçları için bu krediye başvuruyor.

İhtiyaç kredisine başvurmadan önce ne yapmalı?
İhtiyaç kredisi başvurusu hakkında bilmeniz gerekenleri anlatmadan önce, bu zamana kadar sizlere tavsiye ettiğimiz acil durum fonundan bahsetmekte fayda var. İleride oluşabilecek durumlar için kendinize bir fon oluşturun ve para biriktirerek gelecekte karşılaşacağınız acil durumlar için bu parayı hazır tutun. Eğer bir acil durum fonu oluşturmadıysanız da bir sonraki ihtiyacınız için şimdiden oluşturun. 
Acil durum fonunuz yok ve krediye ihtiyacınız varsa; öncelikle kredi çekmeniz gereken rakamı belirleyin. Kredi başvurusu yapmadan önce gerçek ihtiyacınız olan rakam konusunda iyice hesap yapın. Kendinize; ‘Ne kadar krediye ihtiyacım var?’ sorusunu sorun ve ihtiyacınızdan fazla kredi çekmemeye özen gösterin. Sonraki aşama ise krediyi hangi vadede ödeyeceğinizi belirlemek, bunu yaparken de gelir ve giderinizi yazdığınız aile bütçenizden faydalanın.


Her insanın paraya ihtiyaç duyma sebebi aynı değil. Kimisi düğün için paraya ihtiyaç duyarken kimisi ise sağlık harcamalarında harcamak için kredi çekiyor. Bankalar da zaman zaman özel dönemlere ve kişilere uygun kredi kampanyaları düzenliyor. Bu kampanyaları takip etmekte bütçeniz açısından fayda var. İhtiyaç kredisi çeşitleri olarak; bayram kredisi, sağlık kredisi, tatil kredisi, eğitim kredisi ve eşya kredisini sayabiliriz. 
Paraya ihtiyacı olan herkes kredi başvurusu yapabilir ama sonrasında bana neden kredi çıkmıyor sorusunu sormamak için kredi notundan haberdar olmak gerekiyor. Kredi notu, kredi skoru ya da kredi puanı; adına ne derseniz deyin bankaların size kredi verip vermemesinde en önemli etken... Peki nedir bu kredi notu? Kredi Kayıt Bürosu sizin bu zamana kadarki kredi ödeme alışkanlıklarınıza, kredi limitlerinizi kullanma oranınıza ve geçmiş kredilerinize bakarak size bir puan belirliyor, buna da kredi puanı deniyor. Kredi puanınız yüksekse anında kredi kullanmanız kolaylaşıyor. Eğer kredi notunuz düşükse size kredi çıkma ihtimali de düşük. Kredi skorunuz düşükse bankalara gelirinizi belirten çeşitli evraklar götürmeniz ya da bir kefil bulmanız da istenebilir.
İhtiyaç Kredisi Kullanmak İçin Gerekli Belgeler
Yukarıda da belirttiğimiz gibi yüksek kredi puanı olanlara; anında ve belge istemeden kredi veren çok sayıda banka var. Buna ek olarak kredi başvurunuzu yaptığınız banka eğer maaş hesabınızın da olduğu banka ise de belge hazırlamadan kredi almanız mümkün.

Kredi başvurusu için  istenen belgeler ise şunlar:

Nüfus cüzdanı fotokopisi

Çalıştığınız yerden gelir belgesi (Maaş dekontu)

Bankalara özel başvuru formları

İletişim

Yeni Haberlerimiz

Konut Kredisi Nedir?

Konut Kredisi Nedir?

Konut kredisi, satın alınacak evin teminat altına alınması koşuluyla bankalar tarafından verilen bir kredi türü.  Kredinin vadesi genellikle sabit faiz oranlarıyla 5 ila 30 yıl arasında değişebiliyor. Konut kredisine başvurmak için satın almak istediğiniz konuta karar verdikten sonra kredi imkanları sunan bankaları araştırmanız gerekir. Sizin için en uygun faiz oranlarını sunan bankaları araştırmanız ve başvurmanız gerekecektir. Kredi başvurunuz onaylandıktan sonra artık devreye gayrimenkul değerlendirme uzmanları giriyor. Uzmanlar, satın almak istediğiniz evin değerini belirledikten sonra, evin değerinin dörtte birini peşinat ödemesi olarak vermeniz gerekir. Yasalar gereği, belirlenen ekspertiz değerinin  %70-75’ine kadar konut kredisi verilebiliyor. Evin kalan %25’lik ücreti içinse peşinatınız olması gerekir. Sözleşmeniz süresince belirlenen faiz oranı ve vade üzerinden aylık olarak ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer belirli bir birikiminiz yok ise ev almak ve geleceğe yatırım yapmak için en ideal yöntemlerden biri olan konut kredisi İstanbul Finans Danışmanlıkta en uygun vade ve faiz seçenekleriyle sizleri bekliyor. 18 Yaşından büyük tüm gençler, orta ve yaşlı tüm yaş kesimleri %100 kredi imkânlarımızdan yararlanabilmektedir.

Ev almaya en doğru kararları verdiren finansal adresiniz Beylikdüzü şubesinde sizleri bekliyor.

Kira ödeme derdine son. Kendi evinizin kirasını ödeyerek daire sahibi olmak isteyenleri 444 3 291 nolu numara ve başvuru kolaylıklarımız sizleri bekliyor.

Konut kredisi, satın alınacak evin teminat altına alınması şartı ile bankalarımız tarafından siz değerli müşterilerimize sunulan kredi seçeneklerinden biridir. Konut kredisine başvurmak için dilediğiniz kredinin vadesini danışmanlık firması olarak değişken faiz olup olmadığını sizler adınıza araştırıyoruz.

Konut kredisi için gerekli olan nakit paralar artık www.istanbulfinansdanismanlik.com adresinde sizleri bekliyor. Satın almak istediğiniz konutu belirleyin nakit paralarınız cebinize gelsin. Konut kredisi imkânı sağlayan bankaları sizin adınıza finansal gücü ile 81 İlde adını duyurmuş markanız yardım etmektedir. Sizin için en uygun faiz oranlarını sunan bankaları siz değerli müşterilerimize sunduğumuzda nakit paralarınız için ihtiyacınız olan tüm destekleri sağlıyoruz.

Kredi Notum Kaç Olmalı?

Kredi Notum Kaç Olmalı?

İstanbul Finans Danışmanlık ile Kredi Notu

Kredi almak isteyenler için en büyük kriter kredi notu. Bankaların özellikle dikkat ettiği KKB puanı, kredi almak olanağınızı belirliyor. Kredi notu, bankalar üzerinden kullanılan kredi kartı, ihtiyaç ve konut kredisi gibi tüm kredi hareketlerinin ortak bir yerde toplanarak analiz edilmesi sonucunda oluşan puanlama sistemidir.

 

Kredi Notu Bilinmesi Gereken 5 Madde:

 

. Kredi notu, ülkemizde 9 bankanın ortaklığı ile kurulan Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından oluşturulur,

. KKB'nin hizmet platformu olan Findeks tarafından son kullanıcıya satış yapılır,

.Ülkemizde faaliyet gösteren tüm bankalar KKB'ye kullanıcı verilerini gönderir,

.Verilerin değerlendirmesine göre 1 ila 1900 puan arasında kredi notu oluşur,

. 5 yıl aktif kredi/kredi kartı ve KMH çalışması olmayan kişilerin kredi notu sıfır (0) olur ya da oluşmaz.

 

Kredi ya da kredi kartı vermek için bankanın belirlediği alt sınır bankadan bankaya göre değişmektedir. Genel olarak kredi puanınız kaç olmalı;

0-699 En riskli

700-1099 Orta riskli

1100-1499 Az riskli

1500-1699 İyi

1700-1900 Çok İyi

Kredi Nedir?

Kredi Nedir?

Kredi günümüz insanların çeşitli sorunları sebebinden bankalarımızın bizlere çıkarmış olduğu bir sistemdir. Diyelim ki ev, araba, hobi, eğitim gibi durumlar için belirli bir miktarda nakit ihtiyacınız olacaktır. Kredi ile kolayca isteklerinize ulaşabilirsiniz. Her ay düzenli bir şekilde ödeme yapmanız karşılığında bankalar sizlere toplu bir miktarda nakit vermektedir. Tabi öncelikle aylık gelir durumunuzun hesaplanması gerekmektedir. Birçok kredi seçeneği mevcuttur. Örnek olarak ihtiyaç kredisi, ticari kredi, bireysel kredi vb. Kredi almak için en az 6 ay boyunca düzenli bir şekilde çalıştığınız bir yer olmalı. Bankalar aylık kazancınızı ve ihtiyaçlarınızı da hesaplayarak sizlere kredi seçenekleri çıkarır. Kredi almanız karşılığında düzenli olarak bankaya ödeme yapmanız gerekmektedir. Ödeme gecikir ise ilk ay sorun olmaz 2. Ay bankamız sizlere hatırlatma yapmaktadır. 3. Ay ödeme gecikir ise bankalar sizleri takibe alır 5. Ve 6. Ay ödeme yapmamaya devam etme karşılığında ise bankalarımız size dava açmaktadırlar.  Tabi ödeme ilk aylarda gecikir ise bankalarımız durumunuza göre yeniden bütçe hesaplaması yapmaktadır. Böylelikle ödemeleriniz kolaylaşır.

Haberler Sayfamızı İnceleyin