Bankalara Borcum Varken Yeni Kredi Alabilir Miyim?

HIZLI BAŞVURU FORMU

Bankalara Borcum Varken Yeni Kredi Alabilir Miyim?

KREDİ KARTI BORCUM VARKEN KREDİ ÇIKAR MI?
Bankalar güncel müşterileri yanı sıra yeni müşteriler kazanmak için avantajlı ürünler sunmaktadır. Ancak bankaların sunmuş olduğu bu avantajlı ürün kampanyalardan yararlanmak isteyen tüketicilerin bir takım koşullara uyumlu olması gerekmektedir. Ürün ve hizmetlerden yararlanılması esnasında gerekli belgelerin ve şartların da bankaya beyan edilmesi gerekmektedir. Tüketici sorunsuz bir şekilde bankacılık ürünleri kullanılabildiği gibi, talep edilen koşullara uyum sağlanmaması halinde olumsuz yanıt almak kaçınılmaz olmaktadır.

Günümüzde kişi ve kurumların acil para sıkışıklıklarında doğrudan bankalara müracaat ederek acil nakit ihtiyaçları için acil kredi başvurusu yaptıkları bilinmektedir. Kredi kartlarının sunmuş olduğu taksitlendirme avantajı ve puan biriktirerek alış veriş yapılabilmesi kredi kartının kullanımını cazip gelmektedir. Bu duruma bağlı olarak kredi kartı kullanıcısı sayısı gün geçtikçe artmakta ve gelir gider seviyesinin eşit olmaması sonucunda da kart borcu nedeni ile bankaların kapısını aşındıran tüketici sayısı da artmaktadır. Türkiye genelinde çoğu kredi kartı kullanıcısı maaşlarını aşan düzeyde yanlış kredi kartı harcaması yapmaktadır.

Kredi kartı alınırken seçilen yüksek limitli kartlar harcama alışkanlığımızı yeniden şekillendirmektedir. Maaş gelirinden fazla olan kart limitleri bilinçsiz harcama alışkanlığı edinilmesinde büyük risk etkenidir. Bunun yanı sıra ekstre borçlarının düzenli ödenmemesi daha büyük finansal sorunlara yol açabileceği gibi kredi notunu da olumsuz yönde etkilemekte olup, bir sonraki başvuruların olumlu yalanlanabilmeyi oranını da düşürmektedir. Bu gibi olumsuz nedenler ve unsurlar nedeni ile pek çok kişi kredi kartı borcunu kapatabilmek adına banklara başvuru yaparak acil para lazım kredi kartımı ödemeyecek duruma geldim demektedir. Bu tarz durumlarda borcu borç ile ödemekten başka çareniz kalmadıysa yapılandırma konusunda da bilgi edinmelisiniz.

Kredi kartı borcum varken kredi çekebilir miyim sorusuna yanıt arayan kişilerin kredi başvurusu yapmadan önce birtakım bilgilerini gözden geçirmesi gerekmektedir. KBB puanınız ve belgelenen geliriniz ile kredi başvurusu yaparken istediğiniz miktar arasında uçurum olmaması gerekmektedir. Kredi borcunuz olsa dahi kredi kullanma şansınız var. Kredi kartınızın ekstresini düzenli ödüyor iseniz bankalar size kredi konusunda yardımcı olacaktır. Fakat dediğimiz gibi borcunuzu borç ile ödemek sizi sıkıntıya sokacak ise yapılandırma yoluna gitmeniz sizin yararınıza olacaktır. Kredi kartı borcunuz olsa bile belirli şartları yerine getirebiliyorsanız kredi kullanabilirsiniz.

İletişim

Yeni Haberlerimiz

Konut Kredisi Nedir?

Konut Kredisi Nedir?

Konut kredisi, satın alınacak evin teminat altına alınması koşuluyla bankalar tarafından verilen bir kredi türü.  Kredinin vadesi genellikle sabit faiz oranlarıyla 5 ila 30 yıl arasında değişebiliyor. Konut kredisine başvurmak için satın almak istediğiniz konuta karar verdikten sonra kredi imkanları sunan bankaları araştırmanız gerekir. Sizin için en uygun faiz oranlarını sunan bankaları araştırmanız ve başvurmanız gerekecektir. Kredi başvurunuz onaylandıktan sonra artık devreye gayrimenkul değerlendirme uzmanları giriyor. Uzmanlar, satın almak istediğiniz evin değerini belirledikten sonra, evin değerinin dörtte birini peşinat ödemesi olarak vermeniz gerekir. Yasalar gereği, belirlenen ekspertiz değerinin  %70-75’ine kadar konut kredisi verilebiliyor. Evin kalan %25’lik ücreti içinse peşinatınız olması gerekir. Sözleşmeniz süresince belirlenen faiz oranı ve vade üzerinden aylık olarak ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer belirli bir birikiminiz yok ise ev almak ve geleceğe yatırım yapmak için en ideal yöntemlerden biri olan konut kredisi İstanbul Finans Danışmanlıkta en uygun vade ve faiz seçenekleriyle sizleri bekliyor. 18 Yaşından büyük tüm gençler, orta ve yaşlı tüm yaş kesimleri %100 kredi imkânlarımızdan yararlanabilmektedir.

Ev almaya en doğru kararları verdiren finansal adresiniz Beylikdüzü şubesinde sizleri bekliyor.

Kira ödeme derdine son. Kendi evinizin kirasını ödeyerek daire sahibi olmak isteyenleri 444 3 291 nolu numara ve başvuru kolaylıklarımız sizleri bekliyor.

Konut kredisi, satın alınacak evin teminat altına alınması şartı ile bankalarımız tarafından siz değerli müşterilerimize sunulan kredi seçeneklerinden biridir. Konut kredisine başvurmak için dilediğiniz kredinin vadesini danışmanlık firması olarak değişken faiz olup olmadığını sizler adınıza araştırıyoruz.

Konut kredisi için gerekli olan nakit paralar artık www.istanbulfinansdanismanlik.com adresinde sizleri bekliyor. Satın almak istediğiniz konutu belirleyin nakit paralarınız cebinize gelsin. Konut kredisi imkânı sağlayan bankaları sizin adınıza finansal gücü ile 81 İlde adını duyurmuş markanız yardım etmektedir. Sizin için en uygun faiz oranlarını sunan bankaları siz değerli müşterilerimize sunduğumuzda nakit paralarınız için ihtiyacınız olan tüm destekleri sağlıyoruz.

Kredi Notum Kaç Olmalı?

Kredi Notum Kaç Olmalı?

İstanbul Finans Danışmanlık ile Kredi Notu

Kredi almak isteyenler için en büyük kriter kredi notu. Bankaların özellikle dikkat ettiği KKB puanı, kredi almak olanağınızı belirliyor. Kredi notu, bankalar üzerinden kullanılan kredi kartı, ihtiyaç ve konut kredisi gibi tüm kredi hareketlerinin ortak bir yerde toplanarak analiz edilmesi sonucunda oluşan puanlama sistemidir.

 

Kredi Notu Bilinmesi Gereken 5 Madde:

 

. Kredi notu, ülkemizde 9 bankanın ortaklığı ile kurulan Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından oluşturulur,

. KKB'nin hizmet platformu olan Findeks tarafından son kullanıcıya satış yapılır,

.Ülkemizde faaliyet gösteren tüm bankalar KKB'ye kullanıcı verilerini gönderir,

.Verilerin değerlendirmesine göre 1 ila 1900 puan arasında kredi notu oluşur,

. 5 yıl aktif kredi/kredi kartı ve KMH çalışması olmayan kişilerin kredi notu sıfır (0) olur ya da oluşmaz.

 

Kredi ya da kredi kartı vermek için bankanın belirlediği alt sınır bankadan bankaya göre değişmektedir. Genel olarak kredi puanınız kaç olmalı;

0-699 En riskli

700-1099 Orta riskli

1100-1499 Az riskli

1500-1699 İyi

1700-1900 Çok İyi

Kredi Nedir?

Kredi Nedir?

Kredi günümüz insanların çeşitli sorunları sebebinden bankalarımızın bizlere çıkarmış olduğu bir sistemdir. Diyelim ki ev, araba, hobi, eğitim gibi durumlar için belirli bir miktarda nakit ihtiyacınız olacaktır. Kredi ile kolayca isteklerinize ulaşabilirsiniz. Her ay düzenli bir şekilde ödeme yapmanız karşılığında bankalar sizlere toplu bir miktarda nakit vermektedir. Tabi öncelikle aylık gelir durumunuzun hesaplanması gerekmektedir. Birçok kredi seçeneği mevcuttur. Örnek olarak ihtiyaç kredisi, ticari kredi, bireysel kredi vb. Kredi almak için en az 6 ay boyunca düzenli bir şekilde çalıştığınız bir yer olmalı. Bankalar aylık kazancınızı ve ihtiyaçlarınızı da hesaplayarak sizlere kredi seçenekleri çıkarır. Kredi almanız karşılığında düzenli olarak bankaya ödeme yapmanız gerekmektedir. Ödeme gecikir ise ilk ay sorun olmaz 2. Ay bankamız sizlere hatırlatma yapmaktadır. 3. Ay ödeme gecikir ise bankalar sizleri takibe alır 5. Ve 6. Ay ödeme yapmamaya devam etme karşılığında ise bankalarımız size dava açmaktadırlar.  Tabi ödeme ilk aylarda gecikir ise bankalarımız durumunuza göre yeniden bütçe hesaplaması yapmaktadır. Böylelikle ödemeleriniz kolaylaşır.

Haberler Sayfamızı İnceleyin